Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Kwietniowe weekendy bez tramwajów na Kijowskiej i Woronicza

Kwietniowe weekendy bez tramwajów na Kijowskiej i Woronicza

W czasie kwietniowych weekendów (oprócz świątecznego) wyłączany jest ruch tramwajowy na ul. Kijowskiej oraz na ul. Woronicza. Wyłączenia na prawym brzegu Wisły związane są z budową Trasy Świętokrzyskiej. Na lewym – z budową torów odstawczych przy stacji Metra Wierzbno. Tramwaje kierowane są na trasy objazdowe. Na ulice wyjeżdżają autobusy zastępcze.

Wyłączenia ruchu tramwajowego będą wprowadzone w trakcie dwóch, ostatnich kwietniowych weekendów: 22 i 23 oraz 29 i 30 kwietnia. W przypadku ul. Woronicza ostatnie wyłączenie będzie dłuższe i potrwa do 7 maja.

Ul. Kijowska

W przypadku ul. Kijowskiej ruch jest jednak wyłączany tylko w godz. 8.00 – 19.00. W tym czasie na trasy objazdowe kierowane są linie: 7, 13 i 28.

Linia 7: P+R AL. KRAKOWSKA – … – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO

Linia 13: CM. WOLSKI – … – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – DW. WILEŃSKI

Linia 28: OS. GÓRCZEWSKA – … – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – DW. WILEŃSKI

Uruchomiona zostaje zastępcza linia autobusowa Z-7 kursująca na trasie: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Objazdowa – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – al. Solidarności – Jagiellońska – Cyryla i Metodego – Targowa – DW. WILEŃSKI – Targowa – Ząbkowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Ul. Woronicza

W przypadku ul. Woronicza ruch tramwajowy jest wyłączany od początku kursowania w sobotę, do końca kursowania w niedzielę.

Na trasy objazdowe zostają skierowane tramwaje linii: 17 i 18. Kursowanie linii 31 zostaje zawieszone.

Linia 17: TARCHOMIN KOŚCIELNY – … – Wołoska – Woronicza – WORONICZA 08

Ponadto zostaną uruchomione w obu kierunkach, kursy wariantowe linii 17 na trasie: METRO MARYMONT – Słowackiego – ks. Popiełuszki – al. Jana Pawła II – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. A. Boboli – Wołoska – Marynarska – RZYMOWSKIEGO.

Linia 18: ŻERAŃ FSO – … – Marszałkowska – PuławskaMETRO WILANOWSKA

Linia zastępcza Z-1, w czasie weekendów kursuje na trasie:  MALCZEWSKIEGO 53 Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC 02 – zawrotka na węźle trasy S79 – PKP SŁUŻEWIEC 01 – Marynarska – Wołoska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Puławska – MALCZEWSKIEGO 53.

Zmienia się również jej trasa w dni powszednie: aż do 7 maja linia, w czasie dni roboczych, kursuje na trasie: WIELICKA 01 – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC 02  – zawrotka na węźle trasy S79 – PKP SŁUŻEWIEC 01 – Marynarska – Wołoska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Puławska – Woronicza – KRÓLIKARNIA 08 (przystanek dla wysiadających) – Woronicza – WIELICKA 73.

opublikowano 31 marca 2017r.
ostatnia aktualizacja 21 kwietnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja pod specjalnym nadzorem

Komunikacja pod specjalnym nadzorem

Być może niektórzy z Was nie zdają sobie nawet z tego sprawy jak ważny jest sprawny nadzór nad bieżącym funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. To dzięki wiedzy i doświadczeniu Dyżurnych ZTM stołeczny transport publiczny jest w stanie poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. W każdej nieprzewidzianej sytuacji. A dzięki nowym narzędziom, które Dyżurny ZTM ma obecnie do swojej dyspozycji, takie zadania jak kontrole temperatury w pojazdach czy uruchamianie linii zastępczych stają się znacznie łatwiejsze. To właśnie nadzór nad komunikacją miejską i wszystkie nowości z nim związane jakie udało nam się wdrożyć w Zarządzie Transportu Miejskiego są tematem aktualnego numeru naszego magazynu iZTM. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską