Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Częściej, wygodniej i sprawniej w Wesołej i Rembertowie

Częściej, wygodniej i sprawniej w Wesołej i Rembertowie

Linia 173 zastąpiła dotychczasowe 173 i 315. Autobusy kursują na trasie STARA MIŁOSNA – DW. WSCHODNI (LUBELSKA) ze zdecydowanie większą, 12-minutową częstotliwością. Linie 183 i 216 zostały połączone w jedną – 183, która obsługuje trasę ZIELONA – WIATRACZNA. Autobusy podjeżdżają na przystanki co 12 minut. Nowa organizacja komunikacji autobusowej w Wesołej i Rembertowie obowiązuje od 29 marca.

Od 29 marca mieszkańcy północnej części Wesołej, osiedla Zielona oraz Nowego Rembertowa mają do dyspozycji sprawniej funkcjonującą komunikację autobusową.

Linie autobusowe 173 i 315 zostały połączone w jedną – 173. Jej trasa na całym odcinku pokrywa się z obecną trasą linii 173. Dodatkowo autobusy rozpoczynające trasę na przystanku STARA MIŁOSNA wjeżdżają w głąb osiedla Stara Miłosna – do przystanku TORFOWA.

Od 29 marca autobusy obsługują trasę: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska (powrót: Podskarbińska – Mińska) – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moraczewskiego – Piłsudskiego – Jana Pawła II – STARA MIŁOSNA (powrót: Jana Pawła II – rondo Macierowe Bagno – Jana Pawła II).

Jednocześnie została zdecydowanie zwiększona częstotliwość kursowania. Autobusy podjeżdżają na przystanki co 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego (dotychczas co 30 minut) i co 15 minut poza szczytem (dotychczas co 30 minut). Oznacza to, że liczba kursów realizowanych w ciągu godziny wzdłuż ulicy Armii Krajowej w godzinach szczytu wzrosła o 150 proc. (z 2 do 5), a poza szczytem o 100 proc. (z 2 do 4). Częstotliwość w dni świąteczne nie zmienia się i wynosi 30 minut.

Zastąpienie linii 173 i 315 jedną częściej kursującą linią 173 jest jednoznaczne z poprawą obsługi komunikacyjnej osiedli Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka i Zielona. Mieszkańcy zyskali częstsze połączenia z komunikacją tramwajową na ulicy Grochowskiej oraz autobusami linii 402 i 520 (jednoperonowa przesiadka).

Jednocześnie, dzięki likwidacji nierównych odstępów czasowych pomiędzy kursami realizowanymi przez dwie linie, których trasy różnią się na początkowych odcinkach, poprawiła się punktualność i regularność komunikacji autobusowej łączącej Wesołą z Pragą Płd.

Za przekierowaniem autobusów z linii 315 do obsługi linii 173 przemawiało niższe wykorzystanie linii 315 w porównaniu do linii 173.

Połączone zostały także linie 183 i 216 w jedną linię – 183. Autobusy linii 183 kursują na trasie: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – al. Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta – ZIELONA.

Częstotliwość kursowania linii wzrosła z 15 do 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz z 30 do 15 minut w pozostałych godzinach. W święta autobusy kursują co 30 minut.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne pozwoliło na utworzenie bezpośredniego połączenia osiedla Zielona z Pragą Płd. oraz zwiększenie liczby kursów z Nowego Rembertowa na Pragę.

Poprawiła się także regularność kursów na ulicach al. Komandosów – Grzybowa. Dotychczas autobusy linii 183 i 216 często odjeżdżały z przystanków o podobnych godzinach, ze względu na dostosowanie ich rozkładów m.in. do odjazdów pociągów ze stacji kolejowej w Rembertowie oraz skoordynowanie z innymi połączeniami.

Zmiany w komunikacji autobusowej zostały uzgodnione z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

 

opublikowano 16 marca 2016r.
ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2016r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską