Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Parking P+R CH Wileńska tylko do końca roku

Parking P+R CH Wileńska tylko do końca roku

Parking P+R CH Wileńska będzie czynny tylko do końca grudnia. W rejonie pl. Wileńskiego została bowiem wprowadzona docelowa organizacja ruchu a ponadto zarządca centrum handlowego nie widzi możliwości jego dalszego funkcjonowania w tym miejscu.

Dla przypomnienia – parking został uruchomiony po rozpoczęciu prac związanych z budową stacji metra Dworzec Wileński. Parking P+R powstał na poziomie -1 parkingu przy CH Wileńska. Jest tam 265 miejsc dla samochodów, w tym 5 miejsc dla kierowców niepełnosprawnych. Znajdują się tam też miejsca dla 5 rowerów.

Zgodnie z decyzją zarządcy centrum handlowego parking będzie istniał tylko do końca roku. Umowa między ZTM a firmą zarządzającą obiektem nie zostanie przedłużona.

Warto przypomnieć, że obiekt nigdy nie był planowany jako parking stały. Jego funkcjonowanie było związane z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie Warszawy. Obecnie parking stracił na znaczeniu. Po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu na pl. Wileńskim dojazd do niego od strony Targówka jest znacznie utrudniony. Poza tym, dzięki buspasowi wzdłuż ul. Radzymińskiej oraz al. Solidarności do pl. Wileńskiego można dojechać szybko i wygodnie autobusem. Tam do dyspozycji pasażerów są również tramwaje. Poza tym należy pamiętać, że pl. Wileński, choć znajduje się na prawym brzegu Wisły to praktycznie centrum Warszawy a takie parkingi powinny funkcjonować w miejscach oddalonych od centrum.

 


 

opublikowano 5 grudnia 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską