aktualności - informacje - ZTM Warszawa

Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Pociągi w Ursusie-Niedźwiadku. A co z autobusami? Weź udział w konsultacjach

Pociągi w Ursusie-Niedźwiadku. A co z autobusami? Weź udział w konsultacjach

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w komunikacji autobusowej, który wejdzie w życie po uruchomieniu nowego przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek. Proponowane zmiany są niewielkie. Pasażerów niepokojących się o los linii 517 zapewne ucieszy to, że „ich” autobus nie zostanie zlikwidowany. Mieszkańców Ursusa, bez względu na to jaką linią podróżują do szkoły czy pracy, zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Przed wprowadzeniem zmian ZTM przeprowadził analizy dotyczące możliwych do wprowadzenia zmian. W czasie analiz wzięto pod uwagę, to że z nowego przystanku będą korzystać przede wszystkim mieszkańcy osiedla Niedźwiadek. Istotnym założeniem było również to, że oferta na linii kolejowej nie zostanie rozszerzona znacząco. Nie zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów. Ponadto do ZTM od jakiegoś czasu napływały wnioski pasażerów w sprawie zmian. Lwia ich część dotyczyła pozostawienia na niezmienionej trasie linii 517. Dlatego zaproponowane przez ZTM zmiany są naprawdę niewielkie.

Przewidywane jest jedynie:

♦ skrócenie trasy linii 206

Linia zostanie wycofana z Opaczy i będzie kursować na trasie – ODOLANY – NOWE WŁOCHY. Dla przypomnienia – została wydłużona do Opaczy na czas zamknięcia ul. Szamoty. Miała zapewnić bezpośrednie połączenie południowego Ursusa z placem Czerwca 1976 r. Obecnie takie połączenie zapewnia linia 177.

wydłużenie w wybranych kursach trasy linii 207

W wybranych kursach trasa linii zostałaby wydłużona do przystanku WKD Opacz w zastępstwie za linię 206.

likwidacja linii 394

Zadaniem tej linii jest połączenie osiedla Niedźwiadek z przystankiem kolejowym Ursus. Po uruchomieniu przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek, z którego będą korzystać mieszkańcy, linia straci rację bytu.

Zachęcamy pasażerów do udziału w konsultacjach społecznych. Na uwagi czekamy do 6 grudnia włącznie. Można je przekazywać mailowo na adres konsultacje@ztm.waw.pl lub pocztą tradycyjną.

 

opublikowano 15 listopada 2013r.
ostatnia aktualizacja 27 listopada 2013r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

Zakochaj się w Warszawie razem z WTP

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć …nie, nie w Bieszczady a w podróż po Warszawie, choćby na kilka godzin, w jedno letnie popołudnie? Oczywiście, najlepiej wykorzystać do tego Warszawski Transport Publiczny. Jeśli ktoś myśli, że już wszystko w stolicy widział i zwiedził i nic go nie zaskoczy, to jest w błędzie. Im dłużej będziemy podróżować po kolejnych dzielnicach, tym więcej fantastycznych miejsc odkryjemy. Dla wszystkich, którzy lubią rywalizować i przy okazji sprawdzać swoją wiedzę, mamy znakomitą wiadomość. Tego lata można wziąć udział w Warszawskiej Grze Komunikacyjnej i podróżując - jednocześnie zwiedzać. W najnowszym numerze iZTM przedstawiamy zasady uczestnictwa w tej zabawie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską