Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Pociągi w Ursusie-Niedźwiadku. A co z autobusami? Weź udział w konsultacjach

Pociągi w Ursusie-Niedźwiadku. A co z autobusami? Weź udział w konsultacjach

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w komunikacji autobusowej, który wejdzie w życie po uruchomieniu nowego przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek. Proponowane zmiany są niewielkie. Pasażerów niepokojących się o los linii 517 zapewne ucieszy to, że „ich” autobus nie zostanie zlikwidowany. Mieszkańców Ursusa, bez względu na to jaką linią podróżują do szkoły czy pracy, zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Przed wprowadzeniem zmian ZTM przeprowadził analizy dotyczące możliwych do wprowadzenia zmian. W czasie analiz wzięto pod uwagę, to że z nowego przystanku będą korzystać przede wszystkim mieszkańcy osiedla Niedźwiadek. Istotnym założeniem było również to, że oferta na linii kolejowej nie zostanie rozszerzona znacząco. Nie zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów. Ponadto do ZTM od jakiegoś czasu napływały wnioski pasażerów w sprawie zmian. Lwia ich część dotyczyła pozostawienia na niezmienionej trasie linii 517. Dlatego zaproponowane przez ZTM zmiany są naprawdę niewielkie.

Przewidywane jest jedynie:

♦ skrócenie trasy linii 206

Linia zostanie wycofana z Opaczy i będzie kursować na trasie – ODOLANY – NOWE WŁOCHY. Dla przypomnienia – została wydłużona do Opaczy na czas zamknięcia ul. Szamoty. Miała zapewnić bezpośrednie połączenie południowego Ursusa z placem Czerwca 1976 r. Obecnie takie połączenie zapewnia linia 177.

wydłużenie w wybranych kursach trasy linii 207

W wybranych kursach trasa linii zostałaby wydłużona do przystanku WKD Opacz w zastępstwie za linię 206.

likwidacja linii 394

Zadaniem tej linii jest połączenie osiedla Niedźwiadek z przystankiem kolejowym Ursus. Po uruchomieniu przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek, z którego będą korzystać mieszkańcy, linia straci rację bytu.

Zachęcamy pasażerów do udziału w konsultacjach społecznych. Na uwagi czekamy do 6 grudnia włącznie. Można je przekazywać mailowo na adres konsultacje@ztm.waw.pl lub pocztą tradycyjną.

 

opublikowano 15 listopada 2013r.
ostatnia aktualizacja 27 listopada 2013r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską