Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowe tory na Jagiellońskiej

Nowe tory na Jagiellońskiej

Tramwaje Warszawskie zakończyły prace remontowe na ul. Jagiellońskiej. Od poniedziałku 15 października do pętli Żerań FSO po nowych torach kursują tramwaje linii 18 i 20.

Od poniedziałku 15 października, od początku kursowania, na swoje stałe trasy wróciły tramwaje linii 13, 18 i 20 czyli:

13: CM. WOLSKI - … - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA;

18: PKP SŁUŻEWIEC - … - ŻERAŃ FSO;

20: BOERNEROWO - … - ŻERAŃ FSO.

Dla autobusów linii 509 przestały obowiązywać dodatkowe przystanki wyznaczone na czas remontu.

Tramwajarze w kilku etapach wymienili tory między rondem S. Starzyńskiego a pętlą Żerań FSO. Roboty zaczęli od pełnej przebudowy na rondzie, które jest jednym z najbardziej ruchliwych węzłów tramwajowych w prawobrzeżnej części miasta. Na całej trasie ułożyli ponad 10 km nowych szyn, uszczelnili dwa przejścia podziemne, wyremontowali trzy przejazdy drogowe przez tory, zbudowali nowe odwodnienie torowiska, a także wraz z drogowcami zainstalowali sygnalizację z priorytetem dla tramwajów na pięciu skrzyżowaniach. W planach mają jeszcze wymianę słupów trakcyjnych, modernizację przystanków i rekultywację zieleni. Te prace nie będą miały wpływu na ruch tramwajów.

opublikowano 12 października 2018r.
ostatnia aktualizacja 22 października 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską