Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Złóż wniosek na zakupach

Złóż wniosek na zakupach

Ułatwiamy wymianę kart miejskich. Od sierpnia mieszkańcy stolicy będą mogli personalizować Warszawskie Karty Miejskie nawet podczas zakupów – ZTM uruchomi bowiem mobilne punkty w sześciu warszawskich i podwarszawskich centrach handlowych. Kampania informacyjna promująca akcję ruszy 20 sierpnia. 

Weekendowe punkty ZTM pojawią się w Arkadii, GH Bemowo, CH Warszawa Wileńska, Złotych Tarasach, Galerii Mokotów oraz Centrum Maximus. W każdym z nich będzie można złożyć wniosek i wykonać bezpłatnie zdjęcie do osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej. Wystarczy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i na tej podstawie karty zostaną przesłane pasażerom pocztą.

W ramach kampanii zachęcającej warszawiaków do składania wniosków, ZTM umieści plakaty w pociągach WKD i KM, w gablotach przed wejściem na stacje metra, pojazdach komunikacji miejskiej oraz informacja pojawi się na monitorach LCD oraz uchwytach reklamowych w autobusach. Plakaty zostaną również umieszczone na przystankach, w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, 700 punktach sieci strefa. Ponadto na ulicach pojawi się również kilkanaście billboardów informujących o kampanii.

O personalizacji kart w Arkadii, GH Bemowo, CH Warszawa Wileńska, Złotych Tarasach, Galerii Mokotów oraz Centrum Maximus warszawiacy dowiedzą się także ze spotów telewizyjnych, plakatów umieszczonych w licznych urzędach publicznych, reklam prasowych w gazetach lokalnych i ze stołecznych portali informacyjnych.

Poniżej lista centrów i godziny otwarcia mobilnych punktów ZTM, w których będzie można wykonać bezpłatne zdjęcie i złożyć wniosek o wydanie WKM:

Arkadia
ul. Jana Pawła II 82,
Warszawa

21-23.08
28-30.08

Piątek-Sobota: 10-22
Niedziela: 10-21

GH Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 126,
Warszawa

4-6.09
11-13.09

Piątek-Sobota: 10-21
Niedziela: 10-20

CH Wileńska
ul. Targowa 72,
Warszawa

18-20.09
25-27.09

Piątek-Sobota: 9-21
Niedziela: 10-20

Złote Tarasy
ul. Złota 59,
Warszawa

2-4.10

Piątek-Sobota: 10-22
Niedziela: 10-20

Galeria Mokotów
ul. Wołoska 12,
Warszawa

9-11.10

Piątek – Sobota10-22
Niedziela 10-21

Centrum Maximus
al. Katowicka 62,
Nadarzyn

16-18.10

Piątek: 8-17
Sobota- Niedziela 9-17

Przypominamy, że bilety imienne na zwykłej karcie miejskiej można kodować tylko do końca br. Od 1 stycznia 2010 roku będzie to możliwe jedynie na tzw. karcie spersonalizowanej, zawierającej zdjęcie i dane użytkownika.

Procedura wymiany karty jest prosta i całkowicie bezpłatna. Żeby otrzymać spersonalizowaną Warszawska Kartę Miejską należy wypełnić specjalny wniosek.  Osoby nie posiadające zdjęcia będą miały możliwość wykonania go na miejscu – w każdym z mobilnych punktów ZTM uruchamianych w centrach handlowych.

Posiadacz spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej nie musi jej dodatkowo podpisywać, gdyż imię i nazwisko zostaną naniesione przez ZTM. Jednak posiadacze biletów ulgowych powinni pamiętać, że podczas kontroli zobowiązani są do wylegitymowania dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi.

W przypadku zgubienia lub kradzieży karty można ją zablokować w jednym z Punktów Obsługi Pasażera ZTM. Tam też można od ręki otrzymać duplikat. Koszt wydania duplikatu to 10 zł. W przypadku niewykorzystania części biletu możliwe jest przeniesienie jej na nową kartę lub zwrot pieniędzy w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM przy ul. Senatorskiej 37.

Kartę można otrzymać w POP-ach na warszawskich stacjach metra lub zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie ZTM.

opublikowano 18 sierpnia 2009r.
ostatnia aktualizacja 18 sierpnia 2009r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka Katalog zniżek Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka

newsletter

Dzień w zajezdni Praga

Dzień w zajezdni Praga

Czy ktoś z nas, korzystających ze środków transportu miejskiego, zastanowił się, co dzieje się z tramwajami, kiedy zjeżdżają z trasy? Jak szykowane są przed ponownym wyjazdem? Gdzie? Kto to robi? W jakim czasie? W tym numerze postanowiliśmy poznać odpowiedzi na te wbrew pozorom ważne pytania. Tramwaje jak samochody potrzebują przecież schronienia przed złymi warunkami atmosferycznymi, stałej pielęgnacji, technicznego doglądu. Są przecież dobrem publicznym, maszynami bardzo drogimi, mającymi służyć mieszkańcom miasta przez długie lata, bezpiecznie ich przewozić. Wymagają więc wyjątkowej opieki. Zapewniają ją im zajezdnie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską