Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Złóż wniosek na zakupach

Złóż wniosek na zakupach

Ułatwiamy wymianę kart miejskich. Od sierpnia mieszkańcy stolicy będą mogli personalizować Warszawskie Karty Miejskie nawet podczas zakupów – ZTM uruchomi bowiem mobilne punkty w sześciu warszawskich i podwarszawskich centrach handlowych. Kampania informacyjna promująca akcję ruszy 20 sierpnia. 

Weekendowe punkty ZTM pojawią się w Arkadii, GH Bemowo, CH Warszawa Wileńska, Złotych Tarasach, Galerii Mokotów oraz Centrum Maximus. W każdym z nich będzie można złożyć wniosek i wykonać bezpłatnie zdjęcie do osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej. Wystarczy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i na tej podstawie karty zostaną przesłane pasażerom pocztą.

W ramach kampanii zachęcającej warszawiaków do składania wniosków, ZTM umieści plakaty w pociągach WKD i KM, w gablotach przed wejściem na stacje metra, pojazdach komunikacji miejskiej oraz informacja pojawi się na monitorach LCD oraz uchwytach reklamowych w autobusach. Plakaty zostaną również umieszczone na przystankach, w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, 700 punktach sieci strefa. Ponadto na ulicach pojawi się również kilkanaście billboardów informujących o kampanii.

O personalizacji kart w Arkadii, GH Bemowo, CH Warszawa Wileńska, Złotych Tarasach, Galerii Mokotów oraz Centrum Maximus warszawiacy dowiedzą się także ze spotów telewizyjnych, plakatów umieszczonych w licznych urzędach publicznych, reklam prasowych w gazetach lokalnych i ze stołecznych portali informacyjnych.

Poniżej lista centrów i godziny otwarcia mobilnych punktów ZTM, w których będzie można wykonać bezpłatne zdjęcie i złożyć wniosek o wydanie WKM:

Arkadia
ul. Jana Pawła II 82,
Warszawa

21-23.08
28-30.08

Piątek-Sobota: 10-22
Niedziela: 10-21

GH Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 126,
Warszawa

4-6.09
11-13.09

Piątek-Sobota: 10-21
Niedziela: 10-20

CH Wileńska
ul. Targowa 72,
Warszawa

18-20.09
25-27.09

Piątek-Sobota: 9-21
Niedziela: 10-20

Złote Tarasy
ul. Złota 59,
Warszawa

2-4.10

Piątek-Sobota: 10-22
Niedziela: 10-20

Galeria Mokotów
ul. Wołoska 12,
Warszawa

9-11.10

Piątek – Sobota10-22
Niedziela 10-21

Centrum Maximus
al. Katowicka 62,
Nadarzyn

16-18.10

Piątek: 8-17
Sobota- Niedziela 9-17

Przypominamy, że bilety imienne na zwykłej karcie miejskiej można kodować tylko do końca br. Od 1 stycznia 2010 roku będzie to możliwe jedynie na tzw. karcie spersonalizowanej, zawierającej zdjęcie i dane użytkownika.

Procedura wymiany karty jest prosta i całkowicie bezpłatna. Żeby otrzymać spersonalizowaną Warszawska Kartę Miejską należy wypełnić specjalny wniosek.  Osoby nie posiadające zdjęcia będą miały możliwość wykonania go na miejscu – w każdym z mobilnych punktów ZTM uruchamianych w centrach handlowych.

Posiadacz spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej nie musi jej dodatkowo podpisywać, gdyż imię i nazwisko zostaną naniesione przez ZTM. Jednak posiadacze biletów ulgowych powinni pamiętać, że podczas kontroli zobowiązani są do wylegitymowania dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi.

W przypadku zgubienia lub kradzieży karty można ją zablokować w jednym z Punktów Obsługi Pasażera ZTM. Tam też można od ręki otrzymać duplikat. Koszt wydania duplikatu to 10 zł. W przypadku niewykorzystania części biletu możliwe jest przeniesienie jej na nową kartę lub zwrot pieniędzy w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM przy ul. Senatorskiej 37.

Kartę można otrzymać w POP-ach na warszawskich stacjach metra lub zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie ZTM.

opublikowano 18 sierpnia 2009r.
ostatnia aktualizacja 18 sierpnia 2009r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

Świętujemy w tym roku 10-lecie Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przez ten czas na pokłady jednostek pływających pod szyldem WLT wsiadło ponad milion pasażerów, a same Warszawskie Linie Turystyczne stały się ważną częścią letniej oferty stolicy. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską