Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej. Jak się zmieniła komunikacja

Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej. Jak się zmieniła komunikacja

Od 1 stycznia Łomianki i fragment gminy Izabelin zostały włączone do pierwszej strefy biletowej. Pasażerowie nie jeżdżą już liniami „Ł” czy „BIS”, tylko 150, 250 i 750. Płacą też mniej za bilety.

29 grudnia w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego została podpisana umowa na obsługę komunikacyjną ze spółką Komunikacja Miejska Łomianki.

Pierwsza strefa biletowa to znaczne oszczędności dla pasażerów. Do tej pory za bilet 30-dniowy normalny, ważny w Warszawie i Łomiankach, mieszkańcy tego miasta płacili 180 złotych. Od nowego roku ten sam bilet kosztuje ich zaledwie 110 złotych a w portfelach pasażerów zostaje 840 złotych rocznie.

Nowe numery

Linia 150 powstała z połączenia dotychczasowych linii Ł1, Ł2 i ŁZ. Autobusy – z częstotliwością w szczycie co 10 minut, co 15 minut poza szczytem oraz co 30 minut w święto – kursują na trasie Metro Młociny – Dziekanów Leśny, a w porannym szczycie – w dni nauki szkolnej – niektóre z nich dojeżdżają również do pętli Metro Marymont.

Linia strefowa 701 zmieniła się w linię miejską 250. Dotychczasowy rozkład jazdy się nie zmienił, bez zmian pozostała również trasa.

Warszawska komunikacja miejska po raz pierwszy dociera do gminy Czosnów, która znalazła się w 2. strefie biletowej. Nowa linia 750 powstała z dotychczasowej linii BIS. Autobusy kursują z pętli Metro Młociny do Dębiny, Palmir lub Sadowej, co ok. 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza tymi godzinami na wspólnym odcinku trasy. Granicą stref biletowych jest przystanek Dziekanów Nowy Zachód.

Dzięki koordynacji rozkładów jazdy linii 150 i 750 oraz wspólnej pętli w Warszawie przy stacji metra Młociny, czas oczekiwania dla pasażerów na wspólnym odcinku tras wynosi zaledwie 5-10 minut w godzinach szczytu oraz 10 minut poza szczytem i 15 minut w dni wolne od pracy.

Autobusy linii N56 jeżdżą – przez cały tydzień – z Metra Młociny do pętli w Dziekanowie Leśnym (ul. Pułkową i Kolejową tak jak linia 150). Bilety miesięczne dotychczasowej taryfy łomiankowskiej, które uprawniają również do korzystania z komunikacji ZTM w obrębie 1. strefy biletowej, zakupione i aktywowane przed 1 stycznia 2018, zachowują swoją ważność do końca terminu ich obowiązywania i nie podlegają zwrotowi.

Rozkłady jazdy linii 150, 250, 750 i N56 dostępne są tutaj.

20171220__lomianki_i_czosnow_edit_ztm_542

Umowa długoletnia

Dzięki podpisanej umowie spółka Komunikacja Miejska Łomianki rozszerza swoje działanie jako miejski przewoźnik, co oznacza konieczność dostosowania się do wysokich wymagań ZTM odnośnie standardu wyposażenia pojazdów, zaplecza technicznego oraz certyfikatów dla kierowców. Podpisanie umowy na osiem lat pozwoli spółce na większe inwestycje w nowoczesne autobusy, które będą obsługiwać głownie dotychczasowy rejon gmin Łomianki i Czosnów.

Podpisanie umowy było możliwe dzięki porozumieniu, zawartemu przez ZTM z władzami gmin. Zgodę na podpisanie umowy wyraziła stosowną uchwałą Rada m.st. Warszawy. To kolejny krok w kierunku rozwoju transportu aglomeracyjnego. Od listopada 2016 roku w 1. strefie biletowej funkcjonują Marki.

Zobacz schematZobacz schematZobacz schemat

opublikowano 29 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 2 stycznia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Witamy Łomianki w 1 strefie

Witamy Łomianki w 1 strefie

Komunikacja miejska, organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego, dawno już przekroczyła granice samej Warszawy. Mapa, przedstawiająca trasy linii autobusowych wygląda bardzo ciekawie i uświadamia, jak rozbudowany i rozległy jest to system, jak wiele osób korzysta z transportu publicznego nie tylko w centrum stolicy, ale także na jej obrzeżach. Autobusy i Szybka Kolej Miejska docierają do wielu miejscowości, stanowiących aglomerację warszawską. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską