Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Pracownicy komunikacji miejskiej podtrzymują pamięć o zmarłych

Pracownicy komunikacji miejskiej podtrzymują pamięć  o zmarłych

Z okazji Wszystkich Świętych pracownicy komunikacji miejskiej wyrażą pamięć o zmarłych kolegach i koleżankach, zasłużonych dla transportu publicznego w Warszawie. Tradycyjnemu zapaleniu zniczy na Starych Powązkach towarzyszy w tym roku także wydanie okolicznościowego folderu.

Wzorem poprzednich lat, przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego oraz przewoźników wezmą udział w spacerze po Cmentarzu Powązkowskim, podczas którego zapalą znicze na grobach osób zasłużonych dla rozwoju transportu publicznego w Warszawie. Tu bowiem spoczywają takie postaci jak Zbigniew Stanisław Lilpop, dyrektor Komunikacji Miejskiej, który zainicjował rozbudowę sieci tramwajowej w Warszawie, czy Konstanty Okóń – miejski inżynier, który wprowadził nowoczesne omnibusy konne.

To właśnie im, a także 25 pozostałym osobom, poświęcony został okolicznościowy folder, przygotowany na tegoroczne święta listopadowe, staraniem Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Tramwajów Warszawskich. Autorzy folderu przypominają nazwiska 27 zasłużonych i krótko charakteryzują ich związek z miejskim transportem. Notki zostały umieszczone w kolejności, która pozwala zacząć spacer szlakiem ich grobów przy bramie Św. Honoraty, a zakończyć w okolicy bramy IV. Dla ułatwienia folder zawiera mapę cmentarza z lokalizacją poszczególnych grobów.

Foldery będą dostępne od 21 października (sobota) w Punktach Obsługi Pasażerów i w autobusach specjalnych linii cmentarnych, obsługujących w okresie Wszystkich Świętych Cmentarz Powązkowski.

opublikowano 20 października 2017r.
ostatnia aktualizacja 23 października 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską