Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Pracownicy komunikacji miejskiej podtrzymują pamięć o zmarłych

Pracownicy komunikacji miejskiej podtrzymują pamięć  o zmarłych

Z okazji Wszystkich Świętych pracownicy komunikacji miejskiej wyrażą pamięć o zmarłych kolegach i koleżankach, zasłużonych dla transportu publicznego w Warszawie. Tradycyjnemu zapaleniu zniczy na Starych Powązkach towarzyszy w tym roku także wydanie okolicznościowego folderu.

Wzorem poprzednich lat, przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego oraz przewoźników wezmą udział w spacerze po Cmentarzu Powązkowskim, podczas którego zapalą znicze na grobach osób zasłużonych dla rozwoju transportu publicznego w Warszawie. Tu bowiem spoczywają takie postaci jak Zbigniew Stanisław Lilpop, dyrektor Komunikacji Miejskiej, który zainicjował rozbudowę sieci tramwajowej w Warszawie, czy Konstanty Okóń – miejski inżynier, który wprowadził nowoczesne omnibusy konne.

To właśnie im, a także 25 pozostałym osobom, poświęcony został okolicznościowy folder, przygotowany na tegoroczne święta listopadowe, staraniem Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Tramwajów Warszawskich. Autorzy folderu przypominają nazwiska 27 zasłużonych i krótko charakteryzują ich związek z miejskim transportem. Notki zostały umieszczone w kolejności, która pozwala zacząć spacer szlakiem ich grobów przy bramie Św. Honoraty, a zakończyć w okolicy bramy IV. Dla ułatwienia folder zawiera mapę cmentarza z lokalizacją poszczególnych grobów.

Foldery będą dostępne od 21 października (sobota) w Punktach Obsługi Pasażerów i w autobusach specjalnych linii cmentarnych, obsługujących w okresie Wszystkich Świętych Cmentarz Powązkowski.

opublikowano 20 października 2017r.
ostatnia aktualizacja 23 października 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Płacisz mniej, jedziesz dalej!

Aglomeracja działa. Już od 1 września, dzięki decyzji stołecznych radnych łatwiej będzie dojeżdżać do Warszawy mieszkańcom okolicznych gmin, a warszawiacy będą mogli taniej wybrać się na wycieczkę w atrakcyjne turystycznie zakątki Mazowsza. O zaletach decyzji Rady m.st. Warszawy opowiada wiceprezydent Renata Kaznowska. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską