Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowy POP czeka na pasażerów

Nowy POP czeka na pasażerów

Punkt Obsługi Pasażerów na stacji metra Centrum już po remoncie. Sala jest większa, są urządzenia ułatwiające obsługę osób z niepełnosprawnościami i kącik dla najmłodszych. Pasażerowie mogą korzystać z odnowionego POP-u od poniedziałku, 28 sierpnia.

W czasie remontu sala obsługi została powiększona do około 60 m. kw. Pasażerowie i pracownicy zwracali uwagę na hałas, który utrudniał komunikację przy okienku, dlatego nowa witryna została wygłuszona i w pomieszczeniu jest teraz dużo ciszej. Zainstalowano również interkomy, przez które można się komunikować z pracownikami ZTM.

Pasażerowie zwracali również uwagę na nieefektywną wentylację, dlatego w punkcie zamontowano dwa dodatkowe klimatyzatory. Teraz nawet podczas największych upałów, wewnątrz będzie panowała odpowiednia temperatura. Nie zapomniano również o najmłodszych. Rodzice znajdą tam kącik dla dzieci, gdzie będą mogli zająć swoje pociechy zabawą i rysowaniem kredą, po ścianie pomalowanej specjalną farbą. 

W punkcie zainstalowano pętlę induktofoniczną, która ułatwi komunikację z osobami posiadającymi aparaty słuchowe. Dostępna jest również usługa „Tok tu Tok”. Dzięki niej pasażer może połączyć się z tłumaczem języka migowego i załatwić swoje sprawy z pracownikiem ZTM.

Punkt Obsługi Pasażerów na stacji metra Centrum to drugi co do wielkości punkt w Warszawie. Można tu kupić bilety komunikacji miejskiej, złożyć wniosek o personalizację Warszawskiej Karty Miejskiej, wgrać e-hologram, zwrócić bilet krótko- i długookresowy, odwołać się od wystawionego wezwania za jazdę bez ważnego biletu, złożyć skargę lub wniosek i otrzymać abonamenty strefy płatnego parkowania niestrzeżonego.

Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-20.00.

Pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej mają do dyspozycji 21 Punktów Obsługi Pasażerów. Pełną ich listę z godzinami otwarcia można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

Zobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schemat

opublikowano 28 sierpnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską