Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

_

warszawska gra turystycznaCelem Gry jest promocja komunikacji miejskiej z wykorzystaniem działań edukacyjnych umożliwiających uczestnikom poznawanie historii wybranych lokalizacji i postaci historycznych z nimi związanych, podczas przemieszczania się w Warszawie środkami komunikacji miejskiej w celu osiągnięcia kolejnych etapów Gry.

Gra odbywa się w terminie od godz. 12:00 23 czerwca 2018 roku (sobota) do godz. 23:59 2 września 2018 roku (niedziela) w oparciu o 50 atrakcyjnych turystycznie miejsc w Warszawie.

Punkty w Grze są przyznawane m.in. za rejestrację przejazdów liniami turystycznymi "T", "100" i promami "Pliszka", "Słonka" i "Wilga" oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Znajdują się one w opisach odwiedzanych miejsc.

W zależności od liczby zdobytych punktów uczestnikom gry przyznawane będą wirtualne odznaki – złota, srebrna i brązowa. Można będzie wydrukować dyplom potwierdzający przyznanie odznaki. 

INSTRUKCJA

REGULAMIN

MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

STRONA GRY KOMUNIKACYJNEJ

Instrukcja

Aby wziąć udział w grze należy:

  1. Wybrać z mapy i z wykazu miejsca, które zamierzamy odwiedzić i zaplanować kolejność zwiedzania oraz sposób dotarcia. Można to zrobić korzystając m.in. z wyszukiwarki połączeń ZTM lub aplikacji „Jak dojadę”. Zwiedzanie należy podzielić na etapy realizowane w kolejnych dniach.
  2. Zapoznać się z opisami wybranych miejsc oraz z pytaniami testowymi - można zarejestrować udzielone na nie odpowiedzi z wybraniem sposobu przybycia: Internet - poprawienie zarejestrowanego wyniku możliwe jest po powtórnym udzieleniu odpowiedzi w miejscu po zeskanowaniu umieszczonej tam tabliczki z kodem QR.
  3. Zainstalować w smartfonie czy tablecie aplikację do odczytywania QR kodów.
  4. Rejestrować każdy przejazd liniami turystycznymi Warszawskiego Transportu Publicznego. Możliwe jest to za pomocą kodów QR znajdujących się w pojazdach.
  5. Odpowiadać na pytania testowe udostępniane z tabliczek z kodami QR umocowanymi w Miejscach Pamięci lub z zamieszczonego na stronie gry wykazu.
  6. Odpowiedzieć na pytania testowe dot. działalności konspiracyjnej pracowników komunikacji miejskiej.
  7. Sprawdzić uzyskane punkty w "Rankingu".

Szczegółowa instrukcja wraz z listą miejsc pamięci znajduje się na stronie gry turystycznej.

UWAGA! Aby odczytywać kody QR należy mieć na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowaną aplikację do ich odczytywania oraz dostęp do Internetu. Przypominamy również o konieczności posiadania ważnego biletu lub uprawnień do bezpłatnych przejazdów podczas przemieszczania się komunikacją miejską.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpieczny mały pasażer

Bezpieczny mały pasażer

Każdego dnia w Warszawskim Transporcie Publicznym spotykamy pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej powinni cieszyć się specjalnymi względami: osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Właśnie tej grupie pasażerów poświęcamy lipcowy numer naszego biuletynu. Naszą wspólną troską powinno być zapewnienie im bezpiecznego i możliwie wygodnego korzystania z pojazdów WTP. Rodzice natomiast sami muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym ich podróż będzie spokojna, a dziecko bezpieczne. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską