Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

rozbudowa II linii metra

zmiany w organizacji ruchu

W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu objęły ul. Górczewską (budowa stacji Płocka rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ). Wprowadzanie zmian w ruchu rozpoczęło się w piątek 25 listopada ok. godz. 22.00. Zamknięte dla ruchu zostały dwa odcinki ul. Górczewskiej. 

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking, znajduje się tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie jest od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie ma tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka.

Zmiany organizacji ruchu na Woli

Budowa stacji Księcia Janusza oznacza zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego. Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem mogą poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118 do których dojazd jest tylko północną jezdnią. Mogą oni otrzymać w Zarządzie Dróg Miejskich identyfikatory umożliwiające wjazd. Są także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego. Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejadą na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do centrum handlowego i ul. Góralskiej pojadą prosto. Na wyłączonych z ruchu powierzchniach znajdują się parkingi.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej, mogą się poruszać wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo bo na wprost (do ul. M.Kasprzaka) jest przejazd tylko dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd jest tylko dla autobusów, taxi i MTON, natomiast za ul. Pustola to ograniczenie zniknęło, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

 

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Wisła jest jednym z symboli miasta. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, kiedy obchodzimy Rok Wisły. Czy warszawiacy znają swoją rzekę, czy chcą i lubią po niej pływać? Letnie miesiące to znakomita okazja, żeby przywitać się z Wisłą i przy okazji zobaczyć stolicę Polski z innej perspektywy. To także doskonała okazja, by odpocząć i poczuć wiatr we włosach. W najnowszym numerze naszego Miesięcznika proponujemy wycieczkę po Wiśle. Sezon Warszawskich Linii Turystycznych się rozpoczął, więc prezentujemy pierwsze zdjęcia. Zaznaczamy, że to tylko niewielka część pięknych widoków, które czekają na pasażerów tramwaju wodnego. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską