Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

rozbudowa II linii metra

zmiany w organizacji ruchu

W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu objęły ul. Górczewską. Wprowadzanie zmian w ruchu rozpoczęło się w piątek 25 listopada 2016 ok. godz. 22.00. Zamknięte dla ruchu zostały dwa odcinki ul. Górczewskiej. Następnie w 2017 roku rozpoczęła  się budowa stacji Płocka

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking, znajduje się tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie jest od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie ma tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka.

Zmiany organizacji ruchu na Woli

Budowa stacji Księcia Janusza oznacza zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego. Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem mogą poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118 do których dojazd jest tylko północną jezdnią. Mogą oni otrzymać w Zarządzie Dróg Miejskich identyfikatory umożliwiające wjazd. Są także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego. Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejadą na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do centrum handlowego i ul. Góralskiej pojadą prosto. Na wyłączonych z ruchu powierzchniach znajdują się parkingi.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej, mogą się poruszać wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo bo na wprost (do ul. M.Kasprzaka) jest przejazd tylko dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd jest tylko dla autobusów, taxi i MTON, natomiast za ul. Pustola to ograniczenie zniknęło, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

 

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Witamy Łomianki w 1 strefie

Witamy Łomianki w 1 strefie

Komunikacja miejska, organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego, dawno już przekroczyła granice samej Warszawy. Mapa, przedstawiająca trasy linii autobusowych wygląda bardzo ciekawie i uświadamia, jak rozbudowany i rozległy jest to system, jak wiele osób korzysta z transportu publicznego nie tylko w centrum stolicy, ale także na jej obrzeżach. Autobusy i Szybka Kolej Miejska docierają do wielu miejscowości, stanowiących aglomerację warszawską. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską