Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

rozbudowa II linii metra

zmiany w organizacji ruchu

W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu objęły ul. Górczewską. Wprowadzanie zmian w ruchu rozpoczęło się w piątek 25 listopada 2016 ok. godz. 22.00. Zamknięte dla ruchu zostały dwa odcinki ul. Górczewskiej. Następnie w 2017 roku rozpoczęła  się budowa stacji Płocka

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia (budowa stacji Młynów). Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką lub pojechać prosto na parking, znajduje się tu zawrotka umożliwiająca wyjazd. Podobnie jest od strony al. Prymasa Tysiąclecia – nie ma tu miejsc parkingowych a tylko zawrotka.

Zmiany organizacji ruchu na Woli

Budowa stacji Księcia Janusza oznacza zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego. Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem mogą poruszać się autobusy, taxi i MTON oraz właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118 do których dojazd jest tylko północną jezdnią. Mogą oni otrzymać w Zarządzie Dróg Miejskich identyfikatory umożliwiające wjazd. Są także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego. Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejadą na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do centrum handlowego i ul. Góralskiej pojadą prosto. Na wyłączonych z ruchu powierzchniach znajdują się parkingi.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej, mogą się poruszać wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo bo na wprost (do ul. M.Kasprzaka) jest przejazd tylko dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd jest tylko dla autobusów, taxi i MTON, natomiast za ul. Pustola to ograniczenie zniknęło, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

 

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską