Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

rozbudowa II linii metra

zmiany w komunikacji

Podczas budowy stacji Młynów i Księcia Janusza, ul. Górczewska jest nieprzejezdna pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia, natomiast pomiędzy centrum handlowym a ul. Deotymy autobusy jeżdżą (nie mogą wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka). Autobusy, które jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostały skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, kursują Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą.

Ponadto zamknięta została ul. Płocka pomiędzy ul. Wolską i Kasprzaka. Konieczne było też wyłączenie ruchu tramwajowego wzdłuż ul. Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej.

W celu ułatwienia dojazdu do centrum oraz do metra mieszkańcom Jelonek, została wzmocniona komunikacja autobusowa na ul. Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską jeździ więcej tramwajów. Na ul. Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do Ronda I. Daszyńskiego) wytyczono buspas. W drugim etapie. Zamknięta została ul. Płocka na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Autobusy kursujące ul. Płocką zostały skierowane przez ul. Skierniewicką. Z powodu budowy wentylatorni oraz szybu wydobywczego dla tarcz drążących tunele wyłączony został też ruchu tramwajowego na ul. Skierniewickiej oraz M. Kasprzaka i Prostej aż do Ronda ONZ.

20170731__mapa_na_metro_na_przystanki_542

Szczegóły tras oraz rozkłady jazdy pszczególnych linii znajdują się tutaj.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Linia grodziska, chociaż liczy sobie niespełna 30 km długości, pełni niezwykle ważne zadanie, bo jeżdżą po niej pociągi, które codziennie dowożą do pracy w stolicy tysiące ludzi. Remont to doskonała okazja, żeby przybliżyć wszystkim zainteresowanym charakterystykę tej linii. Warto również pamiętać, że ten odcinek torów jest bardzo ważny z punktu widzenia historii kolei w Polsce. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską