Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

linia tramwajowa T

wlt_02_01

 

Piski na zakrętach, charakterystyczny dzwonek ostrzegający pasażerów, czy konduktor z tradycyjnym dziurkaczem w ręce – to stałe elementy linii turystycznej „T". Dla wielu mieszkańców stolicy i turystów to może być pierwsza okazja, żeby zobaczyć, jak dawniej podróżowało się po Warszawie.

Podczas przejażdżki linią „T” będzie można zobaczyć m.in. pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, Pałac Kultury i Nauki, socrealistyczną architekturę MDM-u, czy kompleks Filtrów Warszawskich, a także podziwiać Wisłę, przejeżdżając Mostem Gdańskim, czy dojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego.

lpe_liniat2015

Tramwaje linii turystycznej „T" kursują w tym sezonie od 24 czerwca na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO – Jagiellońska – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA.

Od 30 lipca zabytkowe tramwaje pojadą na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – al. Solidarności – Targowa - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – Targowa – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA

UWAGA! Ze względu na liczne remonty, trasa przejazdu może ulegać zmianie, o czym będziemy informować na bieżąco.

W wakacyjne weekendy na wspólną podróż zabytkowym wagonem przez Warszawę zaprosi przewodnik. Będzie go można spotkać w kursach oznaczonych w rozkładzie literą "P". W ciągu sezonu na linii będzie się również pojawiał multimedialny wagon promocyjny, w którym połączono styl retro z nowoczesną technologią. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (tylko miejsca siedzące) najlepiej rozpoczynać nim będzie podróż na pl. Narutowicza.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w zakładce rozkłady jazdy. Linia kursuje do 3 września.

W wagonach kursujących na linii „T" honorowane są wszystkie rodzaje biletów ZTM. Obsługę wagonów stanowią konduktorzy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) konduktorzy umieszczają pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (dobowego, 3-dniowego, weekendowego, 30-, 90-dniowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Elektrycznie znaczy ekologicznie

Elektrycznie znaczy ekologicznieWarszawa została sygnatariuszem Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów, ale rozwiązania proekologiczne w warszawskiej komunikacji miejskiej są wdrażane już od jakiegoś czasu. Po stołecznych ulicach jeżdżą autobusy elektryczne, a ich udział w taborze będzie się zwiększał. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską