Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

statek do Serocka

statek

Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie zaplanowana została dodatkowa atrakcja - statek dopłynie aż do zapory w Dębem. Zapora to jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. W momencie otwarcia, 22 lipca 1963 roku, był to największy tego typu obiekt na rzece nizinnej. Elektrownia wodna Dębe wyposażona jest w 4 turbozespoły, które mogą generować 20 MW mocy.

Znajdujące się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

statek do Serocka

Dojście do przystanku

ulotka dojazdowa
Ulotka nt. dojścia do Statku do Serocka

Rozkład rejsów

Od 29 kwietnia do 25 czerwca „Zefir” pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowy rejs 2 maja i 16 czerwca), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki (dodatkowo 14 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą oraz drugą sobotę i niedzielę.

Zobacz rozkład rejsów

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Bilet kupić można nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. W przypadku wolnych miejsc bilety można również zakupić przed rejsem u obsługi statku. Płatność za bilety możliwa jest tylko gotówką.

Uprzejmie prosimy by, w miarę możliwości, w celu usprawnienia sprzedaży biletów pasażerowie mieli przygotowaną odliczoną kwotę pieniędzy.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

Sprawdź dostępność miejsc

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Elektrycznie znaczy ekologicznie

Elektrycznie znaczy ekologicznieWarszawa została sygnatariuszem Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów, ale rozwiązania proekologiczne w warszawskiej komunikacji miejskiej są wdrażane już od jakiegoś czasu. Po stołecznych ulicach jeżdżą autobusy elektryczne, a ich udział w taborze będzie się zwiększał. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską