Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

statek do Serocka

zefir_pl_542

W związku z niskim stanem wody na Wiśle i brakiem możliwości śluzowania, od 2 maja do odwołania rejsy statkiem „ZEFIR“ do Serocka odbywają się na trasie Żerań – Serock – Żerań. Dodatkowo statek w ramach atrakcji podpływa pod Zaporę Dębe.

ZEFIR" odpływa około godziny 9:15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02.

Dojazd do przystani na Żeraniu możliwy jest indywidualnie  lub komunikacją miejską.

Proponujemy skorzystać:

- z autobusu linii 735, autobus odjeżdża  z przystanku Metro Marymont 15 o godz. 8:45. Planowy przyjazd na przystanek Cementownia 02 (przystanek na żądanie) o godz. 8:55.

- ewentualnie z autobusu linii 705, autobus odjeżdża  z przystanku Metro Marymont 15 o godz. 8:15. Planowy przyjazd na przystanek Cementownia 02 (przystanek na żądanie) o godz. 8:27.

Ponadto informujemy, iż na miejsce odpłynięcia  statku „ZEFIR” można  dojechać jeszcze autobusami linii 126, 734 (Cementownia 02 przystanek na żądanie) oraz Szybką Koleją Miejską linia S3 (stacja Warszawa Żerań).

Dla osób, które nie mogą dojechać indywidualnie lub za pomocą ww. linii Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił specjalny autobus z okolic przystani na Podzamczu. Kursy autobusu odbywają się w dniu rejsu.

Przejazd na podstawie biletu na rejs do Serocka.

Odjazd autobusu:

  • godz. 9:00 przystanek Podzamcze 02 - od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego),
  • powrót po rejsie na Podzamcze na trasie: Płochocińska – Modlińska – al. Armii Krajowej – Słowackiego – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie (do przystanku Podzamcze).

Na trasie powrotnej autobusu wszystkie napotkane przystanki obowiązują jako warunkowe „na żądanie“.

Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy Podzamczu. Dalej statek popłynie w dół Wisły a z jego pokładu można będzie podziwiać piękną panoramę starej oraz rozwijającej się Warszawy.

Dużą atrakcją dla pasażerów będzie śluzowanie, po którym statek wpłynie na wody Kanału Żerańskiego, kierując się ku czaszy Zalewu Zegrzyńskiego.

Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.00 z przystani na Podzamczu, o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir" zabiera na pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

statek do Serocka

Rozkład rejsów

"Zefir" pływa od 1 maja do 30 czerwca w soboty, niedziele i dni świąteczne a także  2 i 4 maja oraz 1 czerwca. W okresie od 1 lipca do końca sierpnia – w piątki, soboty, niedziele i dni świąteczne. Natomiast od 1 do 16 września – w soboty i niedziele.

Zobacz rozkład rejsów

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godzinach 16.00-20.00, piątki w godzinach 7.00-11.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

UWAGA: Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej  POP „Dw. Wileński”.

Pobierz przewodnik mp3

Aby pobrać przewodnik audio, kliknij w odnośnik do interesującej Cię części trasy.

  1. Stare i Nowe Miasto
  2. Most Gdański
  3. Cytadela Warszawska
  4. Most Grota-Roweckiego
  5. Śluza i Kanał Żerański
  6. Nieporęt
  7. Zalew Zegrzyński
Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpieczny mały pasażer

Bezpieczny mały pasażer

Każdego dnia w Warszawskim Transporcie Publicznym spotykamy pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej powinni cieszyć się specjalnymi względami: osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Właśnie tej grupie pasażerów poświęcamy lipcowy numer naszego biuletynu. Naszą wspólną troską powinno być zapewnienie im bezpiecznego i możliwie wygodnego korzystania z pojazdów WTP. Rodzice natomiast sami muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym ich podróż będzie spokojna, a dziecko bezpieczne. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską